Konserwacja okularów

  • Pamiętaj, żeby nie ściągać okularów jedną ręką. Ten zły nawyk powoduje ok. 90% uszkodzeń zauszników. Zawsze zdejmuj okulary dwiema rękami i odkładaj je do etui lub na czyste powierzchnie soczewkami do góry.

 

  • Jeśli jesteś posiadaczem metalowych oprawek – pamiętaj o regularnej wymianie nosków. Wymianę nosków można porównać z wymianą fleków w butach. Raz na rok/pół roku warto je wymienić nawet jeśli się nie zepsują, by mieć czyste i nowe noski (zbierają dużo kurzu, potu, sebum). Kupując oprawki metalowe z noskami należy brać pod uwagę, że powinno się wymieniać te elementy (przy oprawkach z tworzywa bez nosków taki problem nie istnieje).

 

  • Jeśli w twoich okularach znajdują się fleksy – tzw. sprężynki w zauszniku, które pozwalają twojej oprawce na powracanie zausznika do pierwotnego stanu – warto je czasem naoliwić. Jeśli często czyścisz okulary, warto wpisać w swój kalendarz odwiedziny u optyka raz na pół roku/rok.

 

  • W razie zniszczenia oprawek nie używaj jakiegokolwiek kleju do ich ratowania – to jedynie utrudni możliwą naprawę lub uzyskanie pomocy u producenta.

 

  • Okulary pracują dla nas codziennie – to całkowicie normalne, że co jakiś czas należy podkręcić w nich śrubki. Najlepiej przyjść do naszego salonu, gdzie usługa dokręcenia śrubek jest bezpłatna dla wszystkich naszych klientów. Jak często? Wszystko zależy od potrzeb i stopnia eksploatacji okularów – niektórym wystarczy dokręcić śrubki raz na pół roku, inni powinni robić to częściej. Potrzeba częstego dokręcania pojawia się najczęściej wtedy, gdy posiadamy dwie lub więcej par okularów, których używamy zamiennie. Osoby nakładające okulary rano i ściągające je wieczorem (okulary jednoogniskowe, progresywne) zwykle nie posiadają tego problemu. Jednak jeśli posiadamy kilka par – do czytania, dali, komputera – i używamy ich zamiennie, śrubki mogą odkręcać się częściej. Jeśli masz problem z odkręcaniem się śrubek, warto zaopatrzyć się w domowy zestaw (mały śrubokręt, dostępny w naszym salonie w sprzedaży) i delikatnie dokręcać wedle potrzeby – należy uważać, by nie przekręcić gwintu zausznika.

 

  • Jeśli potrzebujesz dogięcia zausznika lub wyprostowania oprawki po wypadku – nie rób tego na własną rękę. Przyjdź do naszego salonu, wyprofilujemy okulary według Twoich potrzeb.

 

  • Nie wystawiaj okularów na działanie zbyt wysokiej lub zbyt niskiej temperatury. Pamiętaj, by nie zostawiać okularów na desce rozdzielczej samochodu – może to wpłynąć negatywnie na powłoki znajdujące się na soczewkach okularów oraz na materiał oprawki okularowej.
color
https://gajdaoptyk.pl/wp-content/themes/hazel/
https://gajdaoptyk.pl/
#cec2ab
style1
paged
Loading posts...
/home/klient.dhosting.pl/olivia1/gajdaoptyk.pl/public_html/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
yes
yes
on
off
off