Czyszczenie okularów

  • Twoimi największymi sprzymierzeńcami w czyszczeniu okularów są: woda i delikatne mydło/płyn do mycia naczyń. Myjąc okulary w taki sposób jesteśmy w stanie pozbyć się tłustych warstw na soczewkach i oprawce. Nawet jeśli nie używasz kremów, podkładów i innych kosmetyków do pielęgnacji twarzy, pamiętaj o tym, że twoja skóra wytwarza naturalne sebum i poci się, niejednokrotnie w trakcie dnia dotykamy okularów rękami.

 

  • Używaj mikrofibry na sucho i jedynie na czyste okulary. Używanie mikrofibry bez poprzedniego umycia okularów może spowodować powstawanie mikrozarysowań na soczewkach okularowych i oprawkach. Nie używaj ściereczki z mikrofibry do zbierania wody z okularów – najprawdopodobniej woda nie zostanie całkowicie wchłonięta, a ściereczka będzie musiała się wysuszyć przed kolejnym użyciem. Do wytarcia wody z oprawy użyj delikatnego papieru toaletowego lub chusteczki higienicznej. Jeśli na powłoce soczewki pozostaną smugi – wtedy wyczyść je suchą mikrofibrą.

 

  • Ściereczkę z mikrofibry można prać w letniej wodzie z mydłem, jednak po kilku „praniach” jej skuteczność może nie być taka, jak na początku użytkowania – warto zaopatrzyć się wtedy w nową ściereczkę.

 

  • Jeśli nie masz dostępu do bieżącej wody, warto mieć przy sobie płyn do czyszczenia soczewek i chusteczki higieniczne. Nie trzyj soczewek o ubrania – stworzysz na nich mnóstwo mikrozarysowań, które po dłuższym czasie będą przeszkadzały w codziennym funkcjonowaniu. Po wyczyszczeniu soczewek płynem, możesz użyć mikrofibry na sucho – pamiętaj, by stosować płyny tylko z przeznaczeniem do powłok antyrefleksyjnych.

 

  • Nie zalecamy używania nasączanych chusteczek do czyszczenia okularów. Większość z nich ma w swoim składzie alkohol, który może działać drażniąco na powłoki soczewek okularowych. Do tego bardzo często „zalepiają” soczewki okularowe, których nie da się później domyć domowymi sposobami. Jeśli borykasz się z takim problemem, odwiedź nas – spróbujemy wyczyścić powstały osad.

 

  • Jeśli jesteś posiadaczem metalowych oprawek – pamiętaj o regularnej wymianie nosków. Na ich powierzchni zbiera się wiele bakterii, resztek naskórka i pyłów, które zmieniają kolor nanośników.

 

  • Do dezynfekcji okularów nie używaj płynów, żeli lub chusteczek antybakteryjnych, w których składzie występuje alkohol.

 

  • Raz na pół roku zalecamy dezynfekcję i czyszczenie okularów w myjce ultradźwiękowej w naszym salonie. Jeśli twoje soczewki często się mażą i nie możesz ich doczyścić, istnieje duże prawdopodobieństwo, że między oprawką i soczewkami zebrał się brud, który można usunąć czyszczeniem w myjce ultradźwiękowej. Przy okazji odwiedzin w naszym salonie możemy od razu wymienić noski (nanośniki) w metalowych oprawkach i dokręcić śrubki.
color
https://gajdaoptyk.pl/wp-content/themes/hazel/
https://gajdaoptyk.pl/
#cec2ab
style1
paged
Loading posts...
/home/klient.dhosting.pl/olivia1/gajdaoptyk.pl/public_html/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
yes
yes
on
off
off