Badanie wzroku

Strona głównaBadanie wzroku

Jakie badania wykonujemy?

W naszym salonie badania wzroku wykonuje Optometrysta w kompleksowo wyposażonym gabinecie. W trakcie doboru korekcji okularowej wykonujemy pomiar refrakcji na nowoczesnym sprzęcie (foropter, skaner DNEye®, lampa szczelinowa) – również w przypadku zaburzeń widzenia obuocznego, akomodacji, współistniejących chorób narządu wzroku. Wykonujemy badania widzenia przestrzennego i barwnego, dobieramy filtry krawędziowe (medyczne) dla pacjentów z chorobami okulistycznymi (jaskra, zaćma, AMD).

 

Zapisy do Optometrysty odbywają się telefonicznie, przez Facebooka lub osobiście w naszym salonie optycznym.

 

Zapraszamy na badanie wzroku z wykorzystaniem nowoczesnego skanera DNEye®. Co możemy osiągnąć tworząc zindywidualizowane soczewki w technologii DNEye® PRO? Skaner DNEye®, jako jedyne urządzenie na świecie, pozwala na stworzenie soczewek okularowych dopasowanych idealnie do Ciebie - dzięki przeniesieniu ponad 7000 punktów pomiarowych z Twojego oka na soczewkę okularową.

 

Jak wyglada badanie wzroku w technologii DNEye® PRO?

  • Wykonujemy badanie na skanerze DNEye®: pomiar refrakcji w warunkach dziennych i nocnych (z dokładnością do 0,01D), pomiar topografii rogówki, pomiar wielkości źrenic z aberracjami wyższego i niższego rzędu, pomiar grubości rogówki i przedniej komory oka, badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego z uwzględnieniem pachymetrii.
  • Następnie przechodzimy do pełnego badania optometrycznego - badania w lampie szczelinowej oraz dobór korekcji okularowej m.in. z wykorzystaniem foroptera.
  • Po doborze odpowiedniej korekcji i opraw okularowych, wykonujemy pomiary na urządzeniu do wideocentracji 3D - Impressionist 4 - w celu uzyskania dokładnych danych o położeniu oprawy na twarzy pacjenta (np. kąt pantoskopowy, vertex, rozstaw źrenic, kąt przechylenia głowy).

 

Soczewki zindywidualizowane dają nam następujące korzyści:

  • najszersze pole widzenia w soczewkach progresywnych i jednoogniskowych,
  • najlepsze widzenie zmierzchowe,
  • naturalny odbiór kolorów,
  • wysoki kontrast widzenia.

Kim jest Optometrysta?

Ogólna definicja zawodu przyjęta w 1993 r. przez Międzynarodowe Porozumienie Optometryczne i Optyczne brzmi:

Optometrysta to autonomiczny, nauczany i regulowany zawód należący do systemu ochrony zdrowia, a osoba wykonująca ten zawód praktykuje w zakresie badania refrakcji i zaopatrzenie w pomoce wzrokowe, a także diagnozowanie i właściwe postępowanie w przypadku choroby oczu oraz rehabilitacji układu wzrokowego.”*

Optometrysta zajmuje się:

- odpowiednim doborem korekcji okularowej – zarówno okularów korekcyjnych, soczewek kontaktowych, jak i pomocy dla osób słabowidzących,

- problemami z widzeniem obuocznym, zezami, może również planować i prowadzić optometryczną terapię widzenia,

- w przypadku podejrzenia problemów zdrowotnych związanych z układem wzrokowym, może zalecić wizytę u specjalisty okulisty.

Na stronie Polskiego Towarzystwa Optometrii i Optyki dostępna jest lista specjalistów z przyznanym Numerem Optometrysty. Wybierając specjalistę z tej listy masz pewność, że osoba ta ukończyła studia z zakresu Optometrii.

*W poszczególnych krajach szczegółowy zakres czynności wykonywanych przez Optometrystę jest określany przez prawo. W przypadku Polski zakres czynności jest zdefiniowany przez Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28.08.2014r. „Dziennik Ustaw z 2014 roku poz. 1145. Klasyfikacja zawodów i specjalności – 229501”.

color
https://gajdaoptyk.pl/wp-content/themes/hazel/
https://gajdaoptyk.pl/
#cec2ab
style1
paged
Loading posts...
/home/klient.dhosting.pl/olivia1/gajdaoptyk.pl/public_html/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
yes
yes
on
off
off