Badanie wzroku

Strona głównaBadanie wzroku

BADANIE OPTOMETRYCZNE

Badania wzroku w naszym salonie wykonują Optometryści w kompleksowo wyposażonym gabinecie. W trakcie doboru korekcji okularowej wykonujemy pomiar refrakcji na nowoczesnym sprzęcie (foropter, skaner DNEye®, lampa szczelinowa) – również w przypadku zaburzeń widzenia obuocznego, akomodacji, współistniejących chorób narządu wzroku.

  • Specjalizujemy się w doborze korekcji okularowej u pacjentów dorosłych -  z wysokimi wadami wzroku, astygmatyzmem, presbyopią oraz chorobami wzroku.
  • Wykonujemy pomiar ciśnienia węwnątrzgałkowego z pachymetrią (uwzględnieniem grubości rogówki).
  • Wykonujemy pomiary topografii rogówki oraz aberrometrii w dali i w bliży.
  • Dopasowujemy soczewki kontaktowe sferyczne, toryczne (dla pacjentów z astygmatyzmem) i multifocalne (dla pacjentów z presbyopią).
  • Wykonujemy badania widzenia przestrzennego i barwnego, dobieramy filtry krawędziowe (medyczne) dla pacjentów z chorobami okulistycznymi (jaskra, zaćma, AMD).
  • Przesiewowo badamy pacjentów w kierunku zaćmy, jaskry, AMD oraz stożka rogówki - w przypadku wykrycia nieprawidłowości odsyłamy pacjentów na badania okulistyczne.

 

Przed wizytą prosimy o rezerwację terminu, nie gwarantujemy możliwości wykonania badania bez wcześniejszej rezerwacji wizyty - zapisy do Optometrysty odbywają się telefonicznie, przez social media lub osobiście w naszym salonie. Badania wykonujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17. Dobór soczewek kontaktowych możliwy jest jedynie po wcześniejszym ustaleniu terminu wizyty.

POMIARY DNEYE

Jako jedyni w regionie wykonujemy badanie optometryczne z wykorzystaniem nowoczesnej technologii DNEye® Pro, która łączy w sobie możliwości kilku urządzeń diagnostycznych i pozwala na bardzo dokładną diagnostykę przedniego odcinka oka i dobór wymaganej korekcji okularowej lub soczewkowej. Technologia DNEye® jest jedyną technologią na świecie, która pozwala na stworzenie soczewek okularowych szytych na miarę z dokładnością do 1/100 dioptrii - dzięki przeniesieniu ponad 7000 punktów pomiarowych z Twojego oka na soczewkę okularową.

 

Jak wygląda badanie wzroku w technologii DNEye® PRO?

  • Wykonujemy badanie na urządzeniu z technologią DNEye® PRO: pomiar refrakcji w warunkach dziennych i nocnych (z dokładnością do 0,01D), pomiar topografii rogówki, pomiar wielkości źrenic z aberracjami wyższego i niższego rzędu, pomiar grubości rogówki i przedniej komory oka, badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego z uwzględnieniem pachymetrii.
  • Następnie przechodzimy do pełnego badania optometrycznego - badania w lampie szczelinowej oraz dobór korekcji okularowej m.in. z wykorzystaniem foroptera.
  • Po doborze odpowiedniej korekcji i opraw okularowych, wykonujemy pomiary na urządzeniu do wideocentracji 3D - Impressionist 4 - w celu uzyskania dokładnych danych o położeniu oprawy na twarzy pacjenta (np. kąt pantoskopowy, vertex, rozstaw źrenic, kąt przechylenia głowy).

 

Soczewki zindywidualizowane w technologii DNEye® PRO dają nam następujące korzyści:

  • najszersze pole widzenia w soczewkach progresywnych i jednoogniskowych,
  • najlepsze widzenie zmierzchowe,
  • naturalny odbiór kolorów,
  • wysoki kontrast widzenia.

CENNIK

Badanie optometryczne w technologii DNEye*: GRATIS (200,-)

Dobór soczewek kontaktowych (pierwsza wizyta, pełne badanie z dopasowaniem soczewek kontakowych): 250,-

Kolejna wizyta (w ramach dopasowania dopasowania soczewek kontaktowych oraz kontrole do 6 miesięcy): 100,-

Wizyta kontrolna (dla pacjentów po dopasowaniu soczewek kontaktowych po 6 miesiącach): 200,-

Badanie optometryczne z dopasowaniem filtrów krawędziowych: 250,-

Osobny pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego: 20,- (zawarte w badaniu optometrycznym DNEye)

 

*Badanie optometryczne wykonywane przy zakupie okularów (oprawy + soczewki okularowe). Przy wymianie szkieł we własnej oprawie badanie jest pełnopłatne.

NASI SPECJALIŚCI

Mgr inż. Oliwia Gajda

Numer Optometrysty: NO18319

 

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Optyka o specjalizacji Optometria na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej.

W swojej pracy zajmuje się oceną ostrości widzenia, doborem korekcji okularowej, dopasowaniem miękkich soczewek kontaktowych oraz edukacją pacjenta w zakresie higieny wzroku. Do zainteresowań branżowych należą - m.in. optometria kliniczna, wpływ chorób okulistycznych i ogólnych oraz leków na wady wzroku, soczewki specjalistyczne sztywne - ortokorekcja, soczewki rogówkowe i miniskleralne. 

Po studiach doświadczenie zdobywała pracując w klinikach okulistycznych - m.in. Optegra Polska - w których zajmowała się doborem korekcji okularowej i wykonywaniem badań diagnostycznych (OCT, aberrometria, topografia rogówki, pole widzenia) wymaganych do przeprowadzania zabiegów okulistycznych - laserowej korekcji wzroku, usunięcia zaćmy, refrakcyjnej wymiany soczewek, laserowania siatkówki.

Od 2016 stale związana z pracą w salonach optycznych współpracującymi z firmami soczewek okularowych Rodenstock, Essilor, Hoya, Seiko, Zeiss, JZO, Shamir, JaiKudo, Szajna - specjalizuje się w doborze zaawansowanych soczewek okularowych jednoogniskowych, biurowych i progresywnych.

Autorka pracy magisterskiej „Zależność wybranych parametrów widzenia od rodzaju i stopnia zaawansowania zaćmy”, w której oceniono widzenie u ponad 100 pacjentów z różnymi rodzajami zaćmy.

Poza pracą w klinikach okulistycznych i salonach optycznych, doświadczenie zdobywa na szkoleniach, webinarach i konferencjach branżowych.

Prywatnie entuzjastka kultury azjatyckiej, mody (szczególnie okularowej), gamingu i podróży.

Numer Optometrysty (możliwość weryfikacji na stronie Polskiego Towarzystwa Optyki i Optometrii): NO18319. Członkini Polskiego Stowarzyszenia Soczewek Kontaktowych.

Mgr inż. Mateusz Świerad

Numer Optometrysty: NO18320

               

Absolwent Politechniki Wrocławskiej z zakresu Optometrii oraz Optyki okularowej. Laureat w konkursie na najleszego absolwenta studiów II stopnia Wydziału Podstawowych Problemów Techniki - kierunek Optyka. W trakcie studiów przewodniczący koła naukowego SPIE i główny organizator pierwszej w Polsce konferencji branżowej dla studentów z zakresu Optyki i Optometrii. Autor pracy magisterskiej "Pomiar i analiza charakterystyk szybkich ruchów oka przy pomocy komercyjnego EyeTrackera".

Doświadczenie zdobywał podczas stażów m.in w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu pod kierownictwem dr n. med. Ewy Czaplickiej oraz w specjalistycznym gabinecie kontaktologicznym pod kierownictwem dr n. o zdr. Sylwii Kropacz-Sobkowiak, jednej z najbardziej docenianych specjalistek z zakresu dopasowania soczewek kontaktowych w Polsce. Ponadto pracował również w gabinetach optometrycznych, gdzie zajmował się przede wszystkim dopasowaniem soczewek kontaktowych, korekcją wad wzroku oraz oceną funkcjonowania systemu widzenia obuocznego.

Autor licznych publikacji w prasie branżowej oraz uczestnik konferencji w Polsce oraz za granicą (m.in. BCLA - British Contact Lens Association, NCC - Nederlands Contactlens Congress). Pasjonat i specjalista w dziedzinie soczewek kontaktowych. Uczestnik szkoleń m. in. z dopasowania soczewek ortokeratologicznych, skleralnych oraz rogówkowych.

Obecnie pracuje również jako specjalista ds. relacji profesjonalnych w firmie Bausch+Lomb, gdzie zajmuję się szeroko pojętą merytoryką związaną z produktami kontaktologicznymi oraz prowadzi szkolenia z zakresu dopasowania sferycznych, torycznych i multifokalnych miękkich soczewek kontaktowych.

Prywatnie fan koszykówki i siatkówki oraz entuzjasta muzyki rockowej. W wolnym czasie lubi jeździć na rolkach.

Numer Optometrysty (możliwość weryfikacji na stronie Polskiego Towarzystwa Optyki i Optometrii): NO18320. Członek Polskiego Stowarzyszenia Soczewek Kontaktowych.

KIM JEST OPTOMETRYSTA?

Ogólna definicja zawodu przyjęta w 1993 r. przez Międzynarodowe Porozumienie Optometryczne i Optyczne brzmi:

Optometrysta to autonomiczny, nauczany i regulowany zawód należący do systemu ochrony zdrowia, a osoba wykonująca ten zawód praktykuje w zakresie badania refrakcji i zaopatrzenie w pomoce wzrokowe, a także diagnozowanie i właściwe postępowanie w przypadku choroby oczu oraz rehabilitacji układu wzrokowego.”*

Optometrysta zajmuje się:

- odpowiednim doborem korekcji okularowej – zarówno okularów korekcyjnych, soczewek kontaktowych, jak i pomocy dla osób słabowidzących,

- problemami z widzeniem obuocznym, zezami, może również planować i prowadzić optometryczną terapię widzenia,

- w przypadku podejrzenia problemów zdrowotnych związanych z układem wzrokowym, może zalecić wizytę u specjalisty okulisty.

Na stronie Polskiego Towarzystwa Optometrii i Optyki dostępna jest lista specjalistów z przyznanym Numerem Optometrysty. Wybierając specjalistę z tej listy masz pewność, że osoba ta ukończyła studia z zakresu Optometrii.

*W poszczególnych krajach szczegółowy zakres czynności wykonywanych przez Optometrystę jest określany przez prawo. W przypadku Polski zakres czynności jest zdefiniowany przez Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28.08.2014r. „Dziennik Ustaw z 2014 roku poz. 1145. Klasyfikacja zawodów i specjalności – 229501”.

color
https://gajdaoptyk.pl/wp-content/themes/hazel/
https://gajdaoptyk.pl/
#cec2ab
style1
paged
Loading posts...
/home/klient.dhosting.pl/olivia1/gajdaoptyk.pl/public_html/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
yes
yes
on
off
off